|  |   |  |   |

حضور ۲۸۰ اثر در بخش داستان مهرواره سوره

سارا عرفانی از ارسال حدود ۲۸۰ اثر به بخش داستان پانزدهمین مهرواره داستان جوان سوره خبر داد. گفتگو با محمدرضا موذن زاده وسارا عرفانی

به گزارش پایگاه خبری شاعر به نقل از خبرگزاری مهر، سارا عرفانی، دبیر علمی پانزدهمین مهرواره داستان جوان سوره،  با بیان اینکه حدود ۲۳۰ داستان کوتاه و ۵۰ داستان کوتاه کوتاه ۱۰۰ کلمه‌ای به پانزدهمین دوره جشنواره ارسال شده است، اظهار کرد: آثار جمع‌آوری شده و هیئت انتخاب به عنوان مرحله اول داوری در حال بررسی آثار هستند تا داستان‌های ضعیف تر ریزش کنند و داستان‌هایی که استانداردهای لازم را دارند در اختیار داوران قرار بگیرند.

وی ادامه داد: بخش داستان کوتاه کوتاه ۱۰۰ کلمه‌ای بخش تازه‌ای است و تنها ۲ دوره است که در جشنواره جوان سوره قرار داده شده است. در دوره گذشته، پیش از پایان زمانی که آثار به دستمان برسد کارگاهی داشتیم تا مخاطبان و علاقه‌مندان بتوانند از نظرات اساتید در زمینه داستان‌های مینی‌مال استفاده کنند و با این قالب و فضای داستان‌نویسی مدرن بیشتر آشنا شوند.

عرفانی با تاکید بر اینکه امسال این دوره آموزشی را نداشتیم و داستان‌های ۱۰۰ کلمه‌ای که به دستمان رسید هم به گفته داوران در حد انتظار نبودند، عنوان کرد: بخش داستان‌های ۱۰۰ کلمه ای، بخش کمتر شناخته شده‌ای است و فکر می کنم اگر بتوانیم پیش از اختتامیه این دوره از جشنواره کارگاهی در زمینه داستان های ۱۰۰ کلمه ای داشته باشیم، خوب و مفید است.

وی خاطرنشان کرد: باید شناخت نویسندگان جوان را در این زمینه بالا ببریم تا داستان های مینی‌مال هم در بین اهالی ادبیات جا بیفتد. با توجه به فضای رسانه‌های مدرن و شبکه‌های اجتماعی، جا دارد که داستان‌های مینی مال به ویژه از سوی نویسندگان متعهد کشور بیش از پیش جدی گرفته شود.

دبیر علمی پانزدهمین مهرواره داستان جوان سوره همچنین گفت: تلاش داریم تا با انجام هماهنگی های لازم با تیم اجرایی جشنواره، کارگاه داستان کوتاه را هم برای شرکت کنندگان در این دوره از جشنواره دایر کنیم.

حوزه هنری انقلاب اسلامی در راستای تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی، پانزدهمین مهرواره شعر و داستان جوان سوره را مردادماه ۱۳۹۶ در استان تهران با اهداف شناسایی و جذب استعدادهای ادبی جوان، تبادل اندیشه و تجربه های شاعران و نویسندگان جوان انقلاب اسلامی، جریان سازی در شعر و ادبیات منطبق بر ارزش های اسلامی و معرفی و برجسته سازی چهره های ممتاز عرصه شعر و داستان جوان انقلاب برگزار می‌کند.

مراسم پایانی این جشنواره پنج‌شنبه ۲۶ مردادماه با حضور برگزیدگان و اهالی ادبیات در استان تهران برگزار می‌شود.

بخش اخبار | پایگاه  خبری شاعر


منبع: مهر نیوز

برچسب ها: اخبار شاعر

چاپایمیل